Outlayer (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: List
uk: Список

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Layout
uk: Макет

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Options
uk: Опції

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Cache
uk: Кеш

en: Installed
uk: Встановлено

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Columns
uk: Колонки

en: Column width
uk: Ширина колонки

en: Sort ascending
uk: Впорядкування за зростанням

en: Row height
uk: Висота рядка

en: Horizontal alignment
uk: Горизонтальне вирівнювання

en: Vertical alignment
uk: Вертикальне вирівнювання

en: Transition duration
uk: Тривалість переходу
