Outlayer (8.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: List
oc: Listar

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Options
oc: Opcions

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Installed
oc: Installat

en: Columns
oc: Colomnas

en: Sort ascending
oc: Triar per òrdre creissent

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
