Outlayer (8.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: List
pt: Lista

en: Read more
pt: Leia mais

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Configure
pt: Configurar

en: Options
pt: Opções

en: Desc
pt: Decrescente

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Installed
pt: Instalado

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Columns
pt: Colunas

en: Column width
pt: Largura da coluna

en: Sort ascending
pt: Ordenação crescente

en: Asc
pt: Ascendente

en: Row height
pt: Altura da linha

en: Master
pt: Principal
