Outlayer (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Not installed
fr: Non installé

en: Sort by
fr: Trier par

en: Installed
fr: Installé

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Apply
fr: Appliquer

en: Columns
fr: Colonnes

en: Sort ascending
fr: Trier par ordre croissant

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Row height
fr: Hauteur de ligne

en: Master
fr: Principal

en: The optionsets order has been updated.
fr: L'ordre des jeux d'options a été mis à jour.

en: Deleted optionset %oid (%label)
fr: Suppression du jeu d'options %oid (%label)
