Outlayer (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: List
fa: سجل

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: هویت

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Horizontal
fa: افقی

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Installed
fa: نصب شده

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Apply
fa: تایید

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Sort ascending
fa: مرتب‌سازی صعودی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
