Outlayer (8.x-1.1) - en to vi translation catalogue (26 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: List
vi: Danh sách

en: Read more
vi: Xem thêm

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: - None -
vi: - Không -

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Label
vi: Nhãn

en: Default
vi: Mặc định

en: Layout
vi: Bố cục

en: ID
vi: Mã

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Horizontal
vi: Ngang

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Not installed
vi: Chưa được cài đặt

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Installed
vi: Đã cài đặt

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Columns
vi: Các cột

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính

en: Horizontal alignment
vi: Canh hàng ngang

en: Vertical alignment
vi: Canh hàng dọc
