OvenMediaEngine (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: enabled
de: aktiviert

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: active
de: aktiv

en: General
de: Allgemein

en: Default value
de: Standardwert

en: Machine name
de: Systemname

en: The description.
de: Die Beschreibung.

en: Origin
de: Startpunkt

en: Edge
de: Rand

en: API Url
de: API-URL
