OvenMediaEngine (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: enabled
fr: activé

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: active
fr: actif(s)

en: General
fr: Général

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Machine name
fr: Nom système

en: The description.
fr: La description.

en: Origin
fr: Origine
