OvenMediaEngine (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Custom
it: Personalizzato

en: active
it: attivo

en: General
it: Generale

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: The description.
it: La descrizione.

en: Origin
it: Origine
