OvenMediaEngine (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: Status
pt: Estado

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Label
pt: Etiqueta

en: Custom
pt: Personalizado

en: active
pt: ativo

en: General
pt: Geral

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: The description.
pt: A descrição.
