Override Node Options (8.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Preview
ja: プレビュー

en: Permissions
ja: 権限

en: Save and publish
ja: 保存して掲載

en: Override %type_name published option.
ja: %type_nameの掲載のオプションをオーバーライド

en: Override %type_name promote to front page option.
ja: %type_nameのフロントページへ掲載のオプションをオーバーライド

en: Override %type_name sticky option.
ja: %type_nameのリスト上部に固定のオプションをオーバーライド

en: Override %type_name revision option.
ja: %type_nameのリビジョンのオプションをオーバーライド

en: Override %type_name authored on option.
ja: %type_nameの投稿日のオプションをオーバーライド

en: Override %type_name authored by option.
ja: %type_nameの投稿者のオプションをオーバーライド

en: Save and keep published
ja: 保存して掲載のまま

en: Save and unpublish
ja: 保存して非掲載

en: Save as unpublished
ja: 非掲載で保存

en: Save and keep unpublished
ja: 非掲載のまま保存

en: Override Node Options
ja: ノードプションのオーバーライド
