OwlCarousel2 (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (57 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Item
uk: Елемент

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Revisions
uk: Редакції

en: Items
uk: Елементи

en: Authored by
uk: Автор

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: added
uk: додано

en: Loop
uk: Цикл

en: Undefined
uk: Невизначено

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Add View
uk: Додати перегляд

en: Entity
uk: Сутність

en: Revert
uk: Відновити

en: Video
uk: Відео

en: Carousel
uk: Карусель

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Please wait...
uk: Зачекайте, будь ласка...

en: Select
uk: Вибір

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: About
uk: Про модуль

en: Add Image
uk: Додати зображення

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Items per slide
uk: Елементів на слайд

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Node view mode
uk: Режим перегляду матеріалу
