OwlCarousel2 (8.x-1.0-beta5) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Back
is: Til baka

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Created
is: Stofnað

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Items
is: Hlutir

en: Authored by
is: Höfundur

en: Undefined
is: Óskilgreint

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Please wait...
is: Vinsamlegast bíðið...

en: About
is: Um

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
