OwlCarousel2 (8.x-1.0-beta5) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Remove
fa: حذف

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Items
fa: عنصر‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Id
fa: هویت

en: Loop
fa: حلقه

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Entity
fa: عنصر

en: Revert
fa: بازگشت

en: Video
fa: ویدیو

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Select
fa: انتخاب

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف تنقیح مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: About
fa: درباره

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: Image style
fa: سبک تصویر
