Owl Carousel 2 (8.x-1.0-beta9) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: Remove
ro: Elimină

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Top
ro: Sus

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Revisions
ro: Revizii

en: Items
ro: Articole

en: Authored by
ro: Autor

en: Loop
ro: Buclă

en: Undefined
ro: Nedefinit

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Entity
ro: Entitate

en: Revert
ro: Revenire

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: Select
ro: Alege

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: About
ro: Despre

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Custom text
ro: Text personalizat

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
