OwlCarousel2 (8.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (65 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Item
ru: Элемент

en: Type
ru: Тип

en: Remove
ru: Удалить

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Top
ru: Вверху

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Created
ru: Создано

en: Bottom
ru: Снизу

en: Revisions
ru: Редакции

en: Items
ru: Элементы

en: Authored by
ru: Автор

en: added
ru: добавлено

en: Loop
ru: Цикл

en: Undefined
ru: Неопределенный

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Entity
ru: Сущность

en: Revert
ru: Вернуть

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Video
ru: Видео

en: Content title
ru: Заголовок

en: Carousel
ru: Карусель

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Please wait...
ru: Пожалуйста, подождите...

en: Select
ru: Выбрать

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Advanced configuration
ru: Расширенные настройки

en: About
ru: Информация

en: Margin
ru: Отступ

en: Show related videos
ru: Отображать связанные видео

en: Add Image
ru: Добавить изображение

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Custom text
ru: Пользовательский текст

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Show info
ru: Показать инфо

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Items per slide
ru: Пунктов на слайде

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов
