Owl Carousel 2 (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (51 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Item
da: Element

en: Remove
da: Fjern

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: Bottom
da: Bund

en: Revisions
da: Versioner

en: Items
da: Overskrifter

en: Authored by
da: Skrevet af

en: added
da: tilføjet

en: Undefined
da: Udefinereret

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Please wait...
da: Vent venligst…

en: Select
da: Vælg

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Advanced configuration
da: Avancerede indstillinger

en: About
da: Om

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Custom text
da: Tilpasset tekst

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Image style
da: Billedformat

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
