OwnTracks (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: View
nl: Weergeven

en: Event
nl: Evenement

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Year
nl: Jaar

en: Heading
nl: Koptekst

en: Month
nl: Maand

en: Desc
nl: Aflopend

en: Day
nl: Dag

en: Pressure
nl: Druk

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Map
nl: Landkaart

en: Accuracy
nl: Nauwkeurigheid

en: Apply
nl: Toepassen

en: Not configured
nl: Niet geconfigureerd

en: Radius
nl: Straal

en: Locations
nl: Locaties

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Connection
nl: Verbinding

en: Configured
nl: Geconfigureerd

en: Transitions
nl: Overgangen

en: Asc
nl: Oplopend
