OwnTracks (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: View
tr: Görüntüle

en: Event
tr: Olay

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: Year
tr: Yıl

en: Heading
tr: Başlık

en: Month
tr: Ay

en: Desc
tr: Azalan

en: Day
tr: Gün

en: Pressure
tr: Basınç

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Map
tr: Harita

en: Accuracy
tr: Hassaslık

en: Apply
tr: Uygula

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Admin
tr: Yönetim

en: Locations
tr: Konumlar

en: Trigger
tr: Tetikleyici

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Transitions
tr: Geçişler

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
