OwnTracks (8.x-1.0-alpha6) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: Event
it: Evento

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Year
it: Anno

en: Heading
it: Intestazione

en: Month
it: Mese

en: Current
it: Corrente

en: Desc
it: Disc

en: Day
it: Giorno

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Sort by
it: Ordina per

en: Map
it: Mappa

en: Apply
it: Applica

en: Not configured
it: Non configurato

en: Offset
it: Scostamento

en: Locations
it: Posizioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Transitions
it: Transizioni

en: Master
it: Principale
