Pachu - NGO/Non Profit Drupal theme. (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Go to previous page
de: Zur vorherigen Seite

en: Go to next page
de: Zur nächsten Seite

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Theme Settings
de: Theme-Einstellungen

en: Sidebar
de: Seitenleiste

en: Next page
de: Nächste Seite

en: Go to first page
de: Zur ersten Seite

en: Go to last page
de: Zur letzten Seite

en: Featured
de: Hervorheben

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: facebook
de: Facebook

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: Footer Bottom
de: Fußzeile unten

en: Previous page
de: Vorherige Seite

en: Footer First
de: Erste Fußzeile

en: Footer Second
de: Zweite Fußzeile

en: Footer Third
de: Dritte Fußzeile

en: Last page
de: Letzte Seite

en: Loading…
de: Ladevorgang...

en: First page
de: Erste Seite

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date

en: By @author_name
de: Von @author_name

en: Place this text in the widget spot on your site.
de: Diesen Text im Steuerelementplatz auf der Website platzieren.

en: instagram
de: Instagram

en: Filter the contents of the %view_title view
de: Die Inhalte der Ansicht %view_title filtern
