Pachu - NGO/Non Profit Drupal theme. (1.2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: breadcrumb
fr: Fil d'ariane

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Filter
fr: Filtrer

en: Theme Settings
fr: Paramètres de thème

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Featured
fr: Recommandés

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Footer Bottom
fr: Bas du pied de page

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer Third
fr: Troisième pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: Loading…
fr: Chargement...

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Filter the contents of the %view_title view
fr: Filtrer les contenus de la vue %view_title
