Packagist (8.x-1.0-alpha10) - en to cs translation catalogue (28 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Edit
cs: Upravit

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Host
cs: Hostitel

en: Authored by
cs: Autor

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Changed
cs: Změněno

en: Base path
cs: Cesta k webu

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
