Packagist (8.x-1.0-alpha11) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Imported
ja: インポート済

en: Created
ja: 作成

en: Host
ja: ホスト

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Select all
ja: 全て選択

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Expose
ja: 外部設置

en: Port
ja: ポート

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Changed
ja: 変更済

en: Base path
ja: ベースパス

en: Publish
ja: 掲載

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。

en: Text value
ja: テキスト値

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
