Packagist (8.x-1.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (33 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: View
fi: Näytä

en: Created
fi: Luotu

en: User settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: Host
fi: Isäntä

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Base
fi: Ydin

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Deselect all
fi: Poista kaikki valinnat

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Expose
fi: Näytä

en: Port
fi: Portti

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Base path
fi: Peruspolku

en: Publish
fi: Julkaise

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
