Packagist (8.x-1.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Imported
ru: Импортировано

en: Created
ru: Создано

en: User settings
ru: Настройки пользователя

en: Host
ru: Хост

en: Authored by
ru: Автор

en: Base
ru: База

en: Basic
ru: Основное

en: Select all
ru: Выделить все

en: Deselect all
ru: Снять выделение со всего

en: Users
ru: Пользователи

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Expose
ru: Раскрыть

en: Port
ru: Порт

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Directory name
ru: Имя папки

en: Project name
ru: Имя проекта

en: Changed
ru: Изменение

en: Base path
ru: Базовый путь

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Authentication key
ru: Ключ аутентификации

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Textfield size: @size
ru: Размер текстового поля: @size
