Packagist (8.x-1.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Host
fa: میزبان

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Basic
fa: پایه

en: Select all
fa: انتخاب همه

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Expose
fa: نمایش

en: Port
fa: درگاه

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Base path
fa: مسیر پایه

en: Publish
fa: انتشار

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.

en: Textfield size: @size
fa: اندازه فیلد متن: @size
