Packagist (8.x-1.0-alpha8) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Edit
hr: Uredi

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Authored by
hr: Autor

en: Basic
hr: Osnovno

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Expose
hr: Izloži

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Publish
hr: Objavi

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.
