Packagist (8.x-1.0-alpha9) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Host
oc: Òste

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Base
oc: Basa

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Port
oc: Pòrt

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Changed
oc: Modificat

en: Base path
oc: Camin de basa

en: Publish
oc: Publicar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.
