Packagist (8.x-1.0-alpha7) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Host
hi: होस्ट

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Basic
hi: सामान्य

en: Select all
hi: सबका चयन करें

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Port
hi: पोर्ट

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Text value
hi: पाठ मान
