Page Layouts (1.0.1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: CSS classes
fr: Classes CSS

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Layouts
fr: Mises en page

en: About
fr: À propos

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: layout
fr: mise en page

en: Page Layout
fr: Mise en page

en: layouts
fr: mises en page

en: Add layout
fr: Ajouter une mise en page

en: Content title.
fr: Titre du contenu.
