Page Manager (8.x-1.0-alpha24) - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Weight
fi: Paino

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: Path
fi: Polku

en: Region
fi: Alue

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Add page
fi: Lisää sivu

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Add block
fi: Lisää lohko

en: Page
fi: Sivu

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Add new page
fi: Lisää uusi sivu

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Delete block
fi: Poista lohko

en: Contexts
fi: Kontekstit

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Page path
fi: Sivun polku

en: Variants
fi: Muunnokset

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: No blocks in this region
fi: Tällä alueella ei ole lohkoja

en: Add variant
fi: Lisää muunnos

en: Reorder variants
fi: Uudelleenjärjestele muunnoksia

en: Variant type
fi: Muunnoksen tyyppi

en: Optional features
fi: Lisäominaisuudet

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
fi: Valitse, mitkä vapaavalintaiset vaihtoehdot haluat näyttää lomakkeiden yhteydessä niiden säätämiseksi. Jos et valitse niitä, voit edelleenkin ottaa ne käyttöön uusien sivujen luomisen yhteydessä. Jätä valitsematta jos olet epävarma.

en: Administrative title
fi: Ylläpidollinen otsikko

en: Administrative description
fi: Ylläpidollinen kuvaus

en: No context selected
fi: Ei kontekstia valittuna

en: Variant
fi: Muunnos

en: Update and save
fi: Päivitä ja tallenna.

en: Weight for @block block
fi: Lohkon @block painoarvo

en: HTTP status code
fi: HTTP tilakoodi

en: Context assignments
fi: Kontekstien käyttö

en: Display variant
fi: Näytä muunnos
