Page Manager (8.x-4.0-beta1) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Path
ja: パス

en: Region
ja: リージョン

en: Layout
ja: レイアウト

en: Node
ja: ノード

en: Add page
ja: ページを追加

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Add block
ja: ブロックを追加

en: Page
ja: ページ

en: General
ja: 全般

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Add new page
ja: 新しいページを追加

en: Blocks
ja: ブロック

en: Delete block
ja: ブロックの削除

en: Contexts
ja: コンテクスト

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Page path
ja: ページパス

en: Add new block
ja: ブロックを追加

en: Current user
ja: 現在のユーザー

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: No blocks in this region
ja: このリージョンにブロックはありません

en: Optional features
ja: オプション機能

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: Administrative description
ja: 管理用の説明

en: Status code
ja: 状態コード

en: Weight for @block block
ja: ブロック @block のウェイト

en: HTTP status code
ja: HTTPステータスコード

en: Plugin ID
ja: プラグインID

en: Context assignments
ja: コンテクストの割り当て

en: Display variant
ja: ディスプレイ変数
