Page Manager (8.x-4.0-beta3) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Path
nl: Pad

en: Region
nl: Gebied

en: Layout
nl: Lay-out

en: Add page
nl: Pagina toevoegen

en: Are you sure you want to delete the page %name?
nl: Weet u zeker dat u de pagina %name wilt verwijderen?

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Add block
nl: Blok toevoegen

en: Page
nl: Pagina

en: General
nl: Algemeen

en: Add new page
nl: Nieuwe pagina toevoegen

en: Blocks
nl: Blokken

en: Delete block
nl: Blok verwijderen

en: Delete page
nl: Pagina verwijderen

en: Contexts
nl: Contexten

en: Page information
nl: Pagina-informatie

en: Path is required.
nl: Pad is verplicht.

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Page path
nl: Paginapad

en: Add new block
nl: Nieuw blok toevoegen

en: Select variant
nl: Selecteer variant

en: Variants
nl: Varianten

en: Current user
nl: Huidige gebruiker

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: No blocks in this region
nl: Dit gebied bevat geen blokken

en: Add variant
nl: Variant toevoegen

en: Reorder variants
nl: Varianten opnieuw sorteren

en: Variant type
nl: Varianttype

en: Optional features
nl: Optionele functionaliteit

en: Administrative title
nl: Beheertitel

en: Administrative description
nl: Beheer-omschrijving

en: No context selected
nl: Geen context geselecteerd

en: Edit block
nl: Blok bewerken

en: Status code
nl: Statuscode

en: Update and save
nl: Bijwerken en opslaan

en: Edit context
nl: Context bewerken

en: Weight for @block block
nl: Gewicht voor blok @block

en: Select block
nl: Blok selecteren

en: Selection criteria
nl: Selectiecriteria

en: Administer pages
nl: Pagina's beheren

en: HTTP status code
nl: HTTP-statuscode

en: Manage pages.
nl: Pagina's beheren.

en: Plugin ID
nl: Plugin-ID

en: Context assignments
nl: Context-toewijzingen

en: Display variant
nl: Weergavevariant

en: Provides a way to place blocks on a custom page.
nl: Biedt een manier aan om blokken op een aangepaste pagina te plaatsen.

en: Selection logic
nl: Selectielogica

en: Use admin theme
nl: Beheerthema gebruiken

en: Add new context
nl: Nieuwe context toevoegen

en: Configure Required Context
nl: Verplichte context instellen

en: Selection condition
nl: Selectieconditie

en: Variant settings
nl: Instellingen variant

en: Delete this variant
nl: Deze variant verwijderen
