Page Popup (2.0.0) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Weight
pt: Peso

en: Center
pt: Central

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Font Size
pt: Tamanho da Fonte

en: Text Color
pt: Cor do Texto

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Active
pt: Ativo

en: Configuration saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: User Interface
pt: Interface de usuário

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Inactive
pt: Inativo

en: Condition
pt: Condição

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: Choose layout
pt: Escolha o layout

en: About
pt: Sobre

en: Message body
pt: Corpo da mensagem

en: Bottom Right
pt: Inferior direito

en: Top Right
pt: Superior direito

en: Visibility Conditions
pt: Condições de Visibilidade

en: Visibility Condition
pt: Condição de Visibilidade
