Page Popup (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Weight
fr: Poids

en: Center
fr: Centre

en: Name
fr: Nom

en: Font Size
fr: Taille de la fonte

en: Text Color
fr: Couleur de texte

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Active
fr: Actif

en: Configuration saved.
fr: Configuration enregistrée.

en: User Interface
fr: Interface utilisateur

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Inactive
fr: Inactif

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: Choose layout
fr: Choisir une mise en page

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Message body
fr: Corps du message

en: Bottom Right
fr: En bas à droite

en: Top Right
fr: En haut à droite

en: Popup Settings
fr: Paramètres de Popup

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Visibility Conditions
fr: Conditions de visibilité

en: Visibility Condition
fr: Condition de visibilité
