Page Popup (8.x-1.5) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Center
tr: Merkez

en: Name
tr: İsim

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Active
tr: Etkin

en: Configuration saved.
tr: Yapılandırma kaydedildi.

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Condition
tr: Koşul

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Top left
tr: Üst sol

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Choose layout
tr: Yerleşim seç

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Message body
tr: İleti metni

en: Visibility Conditions
tr: Görünürlük Koşulları

en: Visibility Condition
tr: Görünürlük Koşulu
