Page watcher (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: E-mail
fr: Courriel

en: Submit
fr: Soumettre

en: Content
fr: Contenu

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Created
fr: Créé

en: email
fr: courriel

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Accept
fr: Accepter

en: Changed
fr: Modifié

en: Confirm subscription
fr: Confirmer l'abonnement

en: Subscriber
fr: Abonné

en: About
fr: À propos

en: User id
fr: Identifiant de l'utilisateur

en: Select content type
fr: Selectionner un type de contenu

en: You have been unsubscribed.
fr: Votre désabonnement a été pris en compte.

en: Node id
fr: Identifiant du nœud

en: Success!
fr: Succés !

en: The email address of the user account.
fr: L'adresse de courriel du compte utilisateur.

en: Sender email
fr: Adresse de courriel de l'expéditeur

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: Unsubscribe URL
fr: URL de désabonnement

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: The display name of the user account.
fr: Le nom affiché du compte utilisateur
