Pagedesigner (2.0.0-beta3) - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Container
ro: Recipient

en: Parent
ro: Părinte

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: General settings
ro: Setări generale

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: View
ro: Afișează

en: Layout
ro: Prezentare

en: Component
ro: Componentă

en: You are not authorized to access this page.
ro: Nu ai perrmisiunile necesare pentru a accesa această pagină

en: Created
ro: Creat

en: Block
ro: Bloc

en: Source URL
ro: URL sursă

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: New window
ro: Fereastră nouă

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Desc
ro: Descendent

en: Class
ro: Clasă

en: Provider
ro: Furnizor

en: Close
ro: Închideți

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Source
ro: Sursă

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Entity
ro: Entitate

en: Revert
ro: Revenire

en: Style
ro: Stil

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Same window
ro: Aceeași fereastră

en: Apply
ro: Aplică

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Page settings
ro: Setări pagină

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Embed
ro: Încorporat

en: Row
ro: Rând

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Select language
ro: Selectaţi limba

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: An autocomplete text field.
ro: Un câmp text cu autocompletare.

en: Media type
ro: Tip media

en: Performance settings
ro: Setări de performanță

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: REST export
ro: Export REST

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
