Pagedesigner (2.0.0-rc2) - en to uk translation catalogue (131 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Container
uk: Контейнер

en: Parent
uk: Батько

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Audio
uk: Звук

en: URL
uk: URL-адреса

en: Filename
uk: Назва файла

en: Layout
uk: Макет

en: Component
uk: Компонент

en: Components
uk: Компоненти

en: You are not authorized to access this page.
uk: У вас недостатньо прав для доступу до цієї сторінки.

en: Created
uk: Створено

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Source URL
uk: URL джерела

en: Filter
uk: Фільтр

en: Revisions
uk: Редакції

en: Gallery
uk: Галерея

en: Items
uk: Елементи

en: Authored by
uk: Автор

en: New window
uk: Нове вікно

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Media
uk: Медіа

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Desc
uk: Спад

en: Class
uk: Клас

en: Provider
uk: Постачальник

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Close
uk: Закрити

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Source
uk: Джерело

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Entity
uk: Сутність

en: Revert
uk: Відновити

en: Results
uk: Результати

en: Video
uk: Відео

en: Style
uk: Стиль

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Document
uk: Документ

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Same window
uk: У цьому ж вікні

en: Webform
uk: Вебформа

en: Selection
uk: Вибір

en: Apply
uk: Застосувати

en: Collect
uk: Збирати

en: Debug
uk: Зневадження

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Audio file
uk: Файл звуку

en: Classes
uk: Класи

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Children
uk: Діти

en: Gallery name
uk: Назва галереї

en: Page settings
uk: Налаштування сторінки

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Remove link
uk: Видалити посилання

en: About
uk: Про модуль

en: Choose
uk: Вибрати

en: Embed
uk: Вбудоване

en: Remove image
uk: Вилучити штамп

en: Row
uk: Рядок

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Mimetype
uk: Тип Mime

en: Video file
uk: Відеофайл

en: Global options
uk: Загальні параметри

en: Fullscreen
uk: На весь екран

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Select language
uk: Вибір мови

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Layers
uk: Шари

en: Styles
uk: Стилі

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Desktop
uk: Стільниця

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Delete component
uk: Видалити компонент

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Element type
uk: Тип елементу

en: An autocomplete text field.
uk: Текстове поле автодоповнення .

en: Media type
uk: Тип носія

en: Add images
uk: Додати зображення

en: Performance settings
uk: Налаштування швидкодії

en: Tablet
uk: Планшет

en: document
uk: документ

en: Type of item to reference
uk: Тип об'єкту для посилання

en: REST export
uk: REST-експорт

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах
