Pagedesigner (4.0.0-alpha12) - en to gl translation catalogue (94 entries)

en: Body
gl: Corpo

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Last updated
gl: Última actualización

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Size
gl: Tamaño

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Container
gl: Contedor

en: Parent
gl: Pai

en: Category
gl: Categoría

en: Name
gl: Nome

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: Default
gl: Predeterminado

en: View
gl: Ver

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Layout
gl: Disposición

en: Component
gl: Compoñente

en: Components
gl: Compoñentes

en: You are not authorized to access this page.
gl: Non está autorizado/a para acceder a esta páxina.

en: User
gl: Usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: Node
gl: Nodo

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Source URL
gl: URL fonte

en: Filter
gl: Filtro

en: Revisions
gl: Revisión

en: Gallery
gl: Galería

en: Items
gl: Elementos

en: Authored by
gl: Creado por

en: Delete all
gl: Borrar todo

en: New window
gl: Nova ventá

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Media
gl: Medios

en: Class
gl: Clase

en: Provider
gl: Proveedor

en: Pattern
gl: Patrón

en: Close
gl: Pechar

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Entity
gl: Entidade

en: Revert
gl: Volver

en: Style
gl: Estilo

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Same window
gl: Mesma ventá

en: Webform
gl: Formulario web

en: Apply
gl: Aplicar

en: Publish
gl: Publicar

en: Unpublish
gl: Non publicar

en: Audio file
gl: Arquivo de audio

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Gallery name
gl: Nome da galería

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Embed
gl: Incrustar

en: Row
gl: Ringleira

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Video file
gl: Arquivo de vídeo

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Select language
gl: Selección de idioma

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Styles
gl: Estilos

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: An autocomplete text field.
gl: Un campo de texto autocompletado.

en: Type of item to reference
gl: Tipo de artigo a referenciar
