Pagedesigner (4.0.0-alpha12) - en to fa translation catalogue (92 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: تدوین

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Parent
fa: والد

en: Category
fa: دسته

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Audio
fa: صوتی

en: URL
fa: نشانی

en: Filename
fa: نام فایل

en: Layout
fa: آرایش

en: Component
fa: جزء

en: ID
fa: هویت

en: You are not authorized to access this page.
fa: شما حق دسترسی به این صفحه را ندارید.

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: Filter
fa: صافی

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Items
fa: عنصر‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: ,
fa: ،

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Pattern
fa: الگو

en: Close
fa: بستن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Entity
fa: عنصر

en: Revert
fa: بازگشت

en: Video
fa: ویدیو

en: Style
fa: اصلوب

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: لغونشر

en: Language code
fa: کد زبان

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف تنقیح مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Row
fa: سطر

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: - All -
fa: - همه -

en: Select language
fa: انتخاب زبان

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: Styles
fa: استایل ها

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: An autocomplete text field.
fa: یک میدان متنی autocomplete

en: Media type
fa: نوع رسانه

en: Type of item to reference
fa: نوع عنصر برای مرجع شدن
