Pagedesigner (4.0.0-alpha6) - en to mr translation catalogue (43 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Container
mr: प्रभाग

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: You are not authorized to access this page.
mr: तुम्हाला या पानावर पोहोचण्याची मुभा नाही

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Filter
mr: गाळणी

en: Authored by
mr: लेखक

en: Delete all
mr: सर्व मिटवा

en: Mobile
mr: भ्रमणध्वनी

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: Select language
mr: भाषा निवडा

en: Type of item to reference
mr: संदर्भास द्यावयाच्या आयटमचा प्रकार
