Pagedesigner (4.1.0) - en to bn translation catalogue (34 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: You are not authorized to access this page.
bn: আপনার এই পৃষ্ঠা দেখার অনুমতি নেই।

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Block
bn: ব্লক

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Select language
bn: ভাষা নির্বাচন করুন
