Pagedesigner (8.x-1.0-alpha13) - en to oc translation catalogue (52 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: View
oc: Veire

en: Audio
oc: Àudio

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Block
oc: Blòt

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Media
oc: Mèdia

en: Pattern
oc: Motiu

en: Close
oc: Tampar

en: Sort by
oc: Triar per

en: Source
oc: Font

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Entity
oc: Entitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Style
oc: Estil

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Apply
oc: Aplicar

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Page settings
oc: Paramètres de la pagina

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Embed
oc: Integrat

en: Row
oc: Linha

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Styles
oc: Estils

en: Master
oc: Maître
