Pagedesigner (8.x-1.0-alpha15) - en to ar translation catalogue (71 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Container
ar: حاوية

en: Parent
ar: الأب

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: مساعدة

en: View
ar: عرض

en: Audio
ar: الصوت

en: URL
ar: العنوان URL

en: Layout
ar: تخطيط

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Block
ar: صندوق

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Desc
ar: تنازلي

en: Provider
ar: المزود

en: Pattern
ar: النموذج

en: Close
ar: إغلاق

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Source
ar: المصدر

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Entity
ar: الكيان

en: Revert
ar: استرجع

en: Video
ar: فيديو

en: Style
ar: نمط

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Document
ar: وثيقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Apply
ar: تطبيق

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Audio file
ar: ملف الصوت

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Page settings
ar: إعدادات الصفحة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Row
ar: صف

en: Autocomplete
ar: الإكمال التلقائي

en: Video file
ar: ملف الفيديو

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: An autocomplete text field.
ar: حقل نص إكمال تلقائي.

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة.
