Pagedesigner (8.x-1.0-alpha19) - en to da translation catalogue (90 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Cancel
da: Annullér

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Container
da: Beholder

en: Parent
da: Overordnet element

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: View
da: Vis

en: Audio
da: Lyd

en: Component
da: Komponent

en: Components
da: Komponenter

en: Created
da: Oprettet

en: Block
da: Blok

en: Source URL
da: Kilde-URL

en: Revisions
da: Versioner

en: Gallery
da: Galleri

en: Authored by
da: Skrevet af

en: New window
da: Nyt vindue

en: Desc
da: Faldende

en: Class
da: Klasse

en: Provider
da: Udbyder

en: Pattern
da: Mønster

en: Close
da: Luk

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Source
da: Kilde

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Style
da: Typografi

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Document
da: Dokument

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Same window
da: Samme vindue

en: Webform
da: Webformular

en: Apply
da: Udfør

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Audio file
da: Lydfil

en: Classes
da: Klasser

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Gallery name
da: Navn

en: Page settings
da: Sideindstillinger

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Remove link
da: Fjern link

en: About
da: Om

en: Choose
da: Vælg

en: Remove image
da: Slet billede

en: Row
da: Række

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Video file
da: Videofil

en: Global options
da: Globale indstillinger

en: Fullscreen
da: Fuldskærm

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Select language
da: Vælg sprog

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Asc
da: Stigende

en: An autocomplete text field.
da: Et tekstfelt med autofuldførelse.

en: Media type
da: Medie type

en: Add images
da: Tilføj billeder

en: Performance settings
da: Indstillinger for ydelse

en: document
da: dokument

en: Type of item to reference
da: Typen af element der skal refereres til

en: REST export
da: REST eksport

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
