Pagedesigner (8.x-1.0-alpha19) - en to hr translation catalogue (51 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Container
hr: Kontejner

en: Parent
hr: Nadređen

en: Category
hr: Kategorija

en: Name
hr: Naziv

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: View
hr: Pregled

en: Component
hr: Komponenta

en: Created
hr: Stvoreno

en: Block
hr: Blok

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: New window
hr: Novom prozoru

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Source
hr: Izvor

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Style
hr: Stil

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Same window
hr: Istom prozoru

en: Apply
hr: Primjeni

en: Publish
hr: Objavi

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Select language
hr: Odaberite jezik

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Styles
hr: Stilovi

en: Asc
hr: Uzlazno
