Pagedesigner (8.x-1.0-alpha20) - en to pl translation catalogue (94 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Container
pl: Kontener

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Category
pl: Kategoria

en: Name
pl: Nazwa

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: View
pl: Widok

en: Layout
pl: Układ

en: Component
pl: Komponent

en: Components
pl: Komponenty

en: Created
pl: Utworzono

en: Block
pl: Blok

en: Source URL
pl: Adres URL źródła

en: Revisions
pl: Wersje

en: Gallery
pl: Galeria

en: Authored by
pl: Autor

en: New window
pl: W nowym oknie

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Desc
pl: Malejąco

en: Class
pl: Klasa

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Close
pl: Zamknij

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Source
pl: Źródło

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Entity
pl: Encja

en: Revert
pl: Przywróć

en: Video
pl: Wideo

en: Style
pl: Styl

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Document
pl: Dokument

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Same window
pl: W tym samym oknie

en: Webform
pl: Formularz

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Audio file
pl: Plik Audio

en: Classes
pl: Klasy

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Children
pl: Dzieci

en: Gallery name
pl: Nazwa galerii

en: Page settings
pl: Ustawienia strony

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Choose
pl: Wybierz

en: Embed
pl: Osadzony

en: Row
pl: Wiersz

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Video file
pl: Plik Video

en: Global options
pl: Opcje globalne

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Select language
pl: Wybór języka

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Layers
pl: Warstwy

en: Styles
pl: Style

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Cell
pl: Komórka

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: An autocomplete text field.
pl: Pole tekstowe z auto-uzupełnianiem.

en: Media type
pl: Typ mediów

en: Performance settings
pl: Ustawienia wydajności

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: REST export
pl: Eksport REST

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
