Pagedesigner (8.x-1.0-alpha21) - en to is translation catalogue (45 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Container
is: Gámur

en: Parent
is: Foreldri

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: View
is: Skoða

en: Audio
is: Hljóð

en: URL
is: vefslóð

en: Layout
is: Útlit

en: Component
is: Íhlutur

en: Components
is: Íhlutir

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Block
is: Blokk

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Close
is: Loka

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Style
is: Stíll

en: Revision
is: Útgáfa

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Select language
is: Veldu tungumál

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis
